Okolí

Světoznámé lázeňské město Mariánské Lázně svým návštěvníkům nabízí spoustu příležitosti k relaxaci, kulturnímu, společenskému i sportovnímu vyžití. Krásná lázeňská kolonáda láká k popíjení léčivých pramenů, Zpívající fontána ve Vás zanechá příjemný zážitek, upravené parky a sady vybízejí k procházkám a odpočinku. Vyznavačům aktivního odpočinku město nabízí nespočet sportovních zařízení, koupaliště, lyžařský vlek, krásné golfové hřiště a cyklistické trasy, které Vás provedou CHKO Slavkovský les.

Tipy na výlety:

Zpívající fontána

Zpívající fontána hraje denně od 7 hodin každou lichou hodinu, ve 21 a 22 hodin včetně projekce s barevným osvětlením. Slavnostní zahájení 30. dubna ve 21 hodin, ukončení provozu 31. října ve 22 hodin. Program naleznete zde.

Park Boheminium Miniatury

Víte, kam míří každý šestý návštěvník Karlovarského kraje? Do parku Boheminium v Mariánských Lázních, čtvrtého největšího parku miniatur v Evropě! Ten je unikátní nejen svým jedinečným zasazením do přírody, ale i širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek v měřítku 1:25. Není tak divu, že si ho ročně prohlédne přes 115 000 lidí a stal se po právu nejnavštěvovanější atrakcí v celém kraji.

Kolonáda v Mariánských Lázních

Hlavní lázeňská kolonáda nebo také Kolonáda Maxima Gorkého patří neodmyslitelně k symbolům Mariánských Lázní. Kolonáda je historickou památkou českého lázeňství. S horkou lázeňskou oplatkou si můžete denně vychutnávat koncerty živé hudby s barokní tématikou.

 

Pivní lázně v Chodové Plané

V každých pivních lázních se spojují blahodárné účinky pivních kultur, vitamínů, bylinných extraktů a pramenité minerální vody. Když se do lázně o teplotě 35°C ponoříte, na její hladině se vytvoří charakteristická pivní pěna karamelové barvy. Pivní kvasinky zbarví vodu do černa, jako u černých piv. Atmosféru dokresluje také vůně čerstvě uvařeného pivního moku. Pivní lázně Chodová Planá tedy ke koupeli nepoužívají klasické pivo, které by se dalo koupit v obchodech. Tudíž tento blahodárný roztok není určen k pití. U každé vany ale bývá umístěna pivní pípa, takže si můžete natočit klasické pivo. Celá procedura koupele trvá přibližně 20-25 minut.

Zámek Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Klášter Teplá (18 km)

Známý premonstrátský klášter založil v roce 1193 český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Nejstarší dodnes dochovanou architektonickou částí je románsko-gotický trojlodní halový kostel Zvěstování Páně. Na přelomu 17. a 18. století postavil Kryštof Dientzenhofer na místě původních gotických budov zničených požárem barokní prelaturu a konvent (jižní křídlo).